Gryf - Unia Solec Kujawski II

Aktualności

Victoria pokonana

• autor: Wiesław Wierzbanowski, 2018-05-21 06:20

W sobotnie popołudnie piłkarze z Sicienka udali się w podróż do Lisewa na mecz z tamtejszą Victorią. Gospodarze pewni ligowego bytu rundy wiosennej nie mogą zaliczyć do udanych, a ich wyniki są poniżej oczekiwań. Sytuacja w tabelach w wyższych ligach powoli się komplikuje i istnieje duże prawdopodobieństwo ze z naszej ligi mogą spaść do a-klasy nawet 4 zespoły. Gryf musi punktować by obronić V ligę.

Od pierwszego gwizdka sędziego to gospodarze pewniej czuli się na boisku, rozpoczęli od wysokiego pressingu W poczynaniach Gryfu było widać nerwowość lecz z upływem każdej minuty wzrastała pewność siebie piłkarzy z Sicienka. Mimo, iż gospodarze próbowali cierpliwie budować swoje akcje to zawsze kończyły się one niedokładnymi podaniami lub w porę interweniowała defensywa Gryfu. Natomiast piłkarze z Sicienka szukali swoich szans w akacjach skrzydłami, szczególnie aktywny był Keny. Co się nie udało skrzydłem powiodło się środkiem boiska świetna klepka Szczygła i Lewego i ten ostatni w 20 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam dając prowadzenie gościom. Victoria od razu chciała odrobić straty i udało się jej to w 28 minucie kiedy to zawodnik gospodarzy oddał strzał z okolic 20 metra i piłka wylądowała w siatce Gryfu. Do przerwy mimo, iż przewagę posiadali gospodarze to Gryf mógł zdobyć gola swoje okazje mieli Keny i młodszy z braci Lasota. Do przerwy remis 1:1.

Początek drugiej połowy to ataki gospodarzy lecz bez jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Gryfu. W 60 minucie w świetnej okazji znalazł się Keny ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Wreszcie w 71 minucie szybko rozegrany rzut wolny w środkowej strefie boiska piłkę otrzymał Keny popędził na bramkę gospodarzy. Widząc, iż bramkarz gospodarzy wybiegł z bramki oddał świetny strzał lobem, a zmierzającą do bramki piłkę dobił Zibi, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. Od tego momentu gospodarze jeszcze bardziej nacisnęli, ale ich ataki były schematyczne i opierały się na posyłaniu długich piłek w pole karne Gryfu. Najbliżej powodzenia byli w 80 minucie kiedy to piłkę zmierzającą do bramki na ciało przyjął Bogdzina, a wybił Ałek. Gryf też miał swoje okazje do podwyższenia prowadzenia ponownie Zibi i Woźny lecz wynik nie ulegał zmianie. Końcowe fragmenty gry to umiejętna obrona i świetna „kradzież” upływających minut. Wreszcie w 95 minucie sędzia gwizdną po raz ostatni i Gryf zainkasował bardzo ważne trzy punkty.

Zwycięstwo dała konsekwentna gra całego zespołu, zaangażowanie, wiara i przede wszystkim walka. Do końca sezonu pozostało 5 bardzo ważnych meczy i jeśli w każdym z nich piłkarze będą grali z takim zaangażowaniem i walecznością to o ligowy byt jestem spokojny. Zawodnikom Victorii dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Skład Gryfu: Owsiany, Poła, Rzepa, Bogdziński, Dąbrowski, Lewicki, Szczygielski, Krężel, Woźniak, M. Lasota, Daroń.

Na zmiany wchodzili: Adamski, Dzikowski, Szamlewski.

​                                                                                                 ML