„REMIS W ZASIĘGU RĘKI”

Gryf Trampkarze – Gwiazda Bydgoszcz 2:3 (1:2)

Bramki: `20 Dmitrij Sławiecki, `55 Dawid Skobel

Skład: Dawid Hoffmann, Jakub Wesołowski, Radosław Rybka, Hubert Kaja, Tomasz Jakubczak, Mateusz Manys (`50 Kamil Konera), Dmitrij Sławiecki, Mateusz Kropiwnicki (`45 Mateusz Polasik), Mateusz Mikulski, Artur Klatecki (`36 Radosław Rybarczyk), Dawid Skobel.

W minioną niedzielę w trudnych warunkach pogodowych (gęsta mgła ograniczająca widoczność na boisku), trampkarze stoczyli pojedynek z wyżej notowanym zespołem Gwiazdy Bydgoszcz. Początek meczu to dobre rozgrywanie piłki od obrony przez gości i ich  dominacja na boisku. Niestety po 15 minutach nasz zespół przegrywał 2:0, po błędnej komunikacji naszych obrońców i faulu w polu karnym na zawodniku gości. Jednak nasi zawodnicy zdołali zdobyć kontaktową bramkę, po ładnym rajdzie Dmitrija Sławieckiego, który minął bez problemu kilku zawodników Gwiazdy, kończąc celnym strzałem do bramki.

Druga odsłona spotkania to groźne ataki gości i dobrze wyprowadzane kontry naszego zespołu. Bliski wyrównania był ponownie Sławiecki, który niepotrzebnie zbyt długo prowadził piłkę w polu karnym, a mógł zdecydowanie zakończyć to strzałem na bramkę z 11 m. Kolejne minuty to nieodparte ataki gości kończone akcjami sam na sam z bramkarzem i strzałami na bramkę. Bardzo dobrze spisał się w tych trudnych momentach dla naszego zespołu nasz bramkarz Dawid Hoffmann, który nie dał szans zawodnikom gości i bronił bezbłędnie w tym meczu. W efekcie nasz zespół zdobył wyrównująca bramkę, którą zdobył Dawid Skobel, oddając precyzyjny strzał po ziemi  z około 11 m. Zdobyta bramka wyzwoliła determinację u naszych piłkarzy, większą wolę walki, by za wszelką cenę utrzymać remis. Niestety nie udało się. Nasza młoda drużyna straciła w 60 minucie trzecią bramkę zostawiając bez krycia zawodnika w polu karnym, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Ostatnie minuty to ostra walka obu drużyn. W idealnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki w końcówce meczu był Dawid Skobel, który po dalekim wykopie naszego bramkarze po błędzie obrońcy gości przejął bez problemu piłkę, znajdując się           w sytuacji sama na sam z bramkarzem. Pomysł lobowania bramkarza był dobry, lecz źle uderzył piłkę oddając strzał koło bramki.

Podsumowując trampkarze spisali się bardzo dobrze w tym meczu, ponieważ potrafili zagrać jak równy z równym z przeciwnikiem wyższej rangi.  Należy pochwalić chłopaków za znaczne postępy w grze, determinację i walkę na boisku do ostatniego gwizdka. Szkoda tylko ponownie straconych punktów na własnym boisku, nie wykorzystanych sytuacji, które mogłyby zapewnić remis naszej drużynie.