Aktualności

Gryf - Drwęca 3:1

• autor: Wiesław Wierzbanowski, 2012-08-13 10:20

GKS "GRYF" Sicienko - Drwęca Golub Dobrzyń 3:1 (0:0)

Bardzo dobrze zaingurowali swoje rozgrywki seniorzy GKS „Gryf” Sicienko. W I kolejce ligi okręgowej nasza drużyna wygrała z Drwęcą Golub Dobrzyń 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Arkadiusz Woźniak - 2, Leszek Szczygielski – 1. Pierwsza połowa  to wyrównana gra obu zespołów. Na początku spotkania obie drużyny próbowały szybkimi kontrami zdobyć bramkę, ale bramkarze stali na posterunku. Pomimo wielu groźnych akcji ta cześć meczu zakończyła się sprawiedliwym remisem. W drugiej połowie gra zaostrzyła się. Sędzia pokazał zawodnikom obu drużyn kilka żółtych kartek. Lekką przewagę uzyskali gospodarze. Zawodnicy Drwęcy nie mogąc poradzić sobie z szybkimi pomocnikami Gryfu zaczęli grac nieprzepisowo, co zakończyło się czerwoną kartką dla zawodnika gości. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 68 minucie. Na polu karnym Drwęcy Łukasz Piasecki odebrał piłkę obrońcy i celnie podał do Arkadiusza Woźniaka, który strzelił do pustej bramki. 10 minut później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem do zdobycia bramki przyczyniło się trzech naszych piłkarzy. Akcja zaczęła się od podania Leszka Szczygielskiego do Pawła Bryla, który szybko przeniósł się z piłką na pole karne. Widząc dobrze ustawionego Arkadiusza Woźniaka, podał  piłkę wzdłuż bramki. Nasz napastnik nie miał problemów ze zdobyciem gola. Końcówka meczu to popisowa gra zespołu z Sicienka. Kolejne ataki sprawiały problem obrońcom Drwęcy. Po jednej z kontr zawodnik gospodarzy został sfaulowany przy linii pola karnego. Podczas wykonywania rzutu wolnego piłkarz gości odbił piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny, którego egzekutorem był kapitan zespołu Leszek Szczygielski. W tym momencie było już 3:0. W ostatniej akcji meczu zawodnik Drwęcy został sfaulowany przed polem karnym Gryfu, ale sędzia pokazał „przywilej korzyści”. Obrońcy naszej drużyny myśląc, że będzie podyktowany rzut wolny przepuścili piłkę, która wpadła do bramki. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 3:1 dla Gryfu.

W następnej kolejce drużyna z Sicienka wyjeżdża na spotkanie do Strażaka II Wda Świecie w środę 15 sierpnia na godz. 14.00.

Skład Gryfu: Kamil Kowalski, Arkadiusz Dąbrowski, Wiesław Łukowski, Tomasz Zaborowski, Jakub Kisiel, Marcin Libiszewski (Jakub Janiszewski), Paweł Bryl, Leszek Szczygielski, Łukasz Krężel, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piasecki (Dawid Szczygielski).

1:0 68 min. Arkadiusz Woźniak (asysta Łukasz Piasecki)

2:0 78 min. Arkadiusz Woźniak (asysta Paweł Bryl)

3:0 92 min. Leszek  Szczygielski (rzut karny)

3:1 93 min. zawodnik gości

żółte kartki dla Gryfu: Leszek Szczygielski, Paweł Bryl, Jakub Janiszewski.