• autor: Wiesław Wierzbanowski, 2011-10-22 20:08

Gryf ponownie liderem ...............

herb Gryf Sicienko 3:0 herb Sparta Przysiersk
Gryf Sicienko   Sparta Przysiersk

Bramki dla Gryfu: 1:0 - 72' Miłosz Miękczyński (w zamieszaniu w polu karnym), 2:0 - 74' Piotr Radziński (asysta Paweł Bryl), 3:0 - 75' Jakub Kujawka (asysta Piotr Radziński)

Żółte kartki: 33' Maciej Lipiński, 38' Krzysztof Najdek, 41' Jakub Kujawka, 86' Miłosz Szuflita.

Skład Gryfu: Kamil Kowalski, Krzysztof Najdek, Wiesław Łukowski, Miłosz Miękczyński, Marcin Libiszewski, Piotr Radziński (80' Marcin Hebda), Andrzej Grugiel (82' Miłosz Szuflita), Maciej Lipiński, Paweł Bryl (80' Bartosz Łobodziński), Leszek Szczygielski (82' Patryk Szymański), Jakub Kujawka.

W XI kolejce doszło do spotkania faworytów do awansu, czyli GKS Gryf Sicienko i Sparty Przysiersk. Dotychczasowy lider miał tylko trzy punkty przewagi nad naszą drużyną i rezultat tego meczu mógł zadecydować o zmianie kolejności w tabeli. Pierwsza połowa to agresywna walka z obu stron. W wyniku tego zawodnicy Gryfu otrzymali kolejno kartki: 33' Maciej Lipiński, 38' Krzysztof Najdek, 41' Jakub Kujawka. Żadnej drużynie nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi w w pierwszej części spotkania. Na uwagę zasługuje jedynie rzut rożny wykonany przez Leszka Szczygielskiego po którym piłka obtarła się o poprzeczkę. Drugie 45 minut to już zdecydowana przewaga naszej drużyny. Rzadko kiedy piłka opuszczała połowę Sparty. Między innymi ładną akcją popisał się Jakub Kujawka, który przewrotką próbował pokonać bramkarza gości. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z naszych zawodników skierował piłkę w stronę bramki. Tym razem gości uratowała poprzeczka. Gdy do końca spotkania pozostało około dwudziestu minut i wydawało się, że bramka Sparty jest jak zaczarowana, nastąpił przełom w meczu. Najpierw w 72' w zamieszaniu pod bramką gości przytomnie zachował się Miłosz Miękczyński i skierował piłkę do siatki. Chwilę później w 74' po podaniu Pawła Bryla, Piotr Radziński podwyższył wynik na 2:0. Minutę później, gdy goście rozpoczeli grę od środka boiska,  strzelec poprzedniej bramki przejął piłkę i dokładnie podał do Jakuba Kujawki. Ten bez większych problemów pokonał bramkarza Sparty zdobywając już dwunastego gola w tym sezonie w meczach ligowych. W ostatnich minutach trener Tomasz Szuflita dokonał czterech zmian. W 80' na boisku zobaczyliśmy jeszcze Marcina Hebdę i Bartosza Łobodzińskiego oraz od 82' Miłosza Szuflitę i Patryka Szymańskiego. Do końca meczu wynik nie zmienił się już i Gryf zasłużenie wygrał ze Spartą 3:0. Aktualnie nasza drużyna objęła przodownictwo w tabeli (drugi w tabeli Grom Więcbork ma do rozegrania spotkanie z Biomasą Skarpa).