Aktualności

Zwycięstwo z liderem

• autor: Wiesław Wierzbanowski, 2011-08-27 23:04

GKS "GRYF" Sicienko - Tor Laskowice 3:1 (1:0)

bramki dla Gryfu: Jakub Kujawka (6', 58'), Leszek Szczygielski (54' k.), dla Toru: Jarosław Brończyk (56')

W III kolejce A-klasy I grupy bydgoskiej GKS "GRYF" Sicienko pokonał dotychczasowego lidera Tor Laskowice 3:1. Dzięki temu nasza drużyna została wiceliderem i jest (oprócz Gromu Wiecbork) jedyną drużyną, która nie straciła punktów w tym sezonie. Spotkanie w większości czasu odbywało się pod dyktando drużyny z Sicienka. Już w 6 minucie po strzale Jakuba Kujawki (asysta Andrzej Grugiel) Gryf prowadził 1:0. Po zdobyciu bramki zawodnicy wykonali przysłowiową kołyskę, bowiem 23 sierpnia nasz snajper został ojcem. Gratulacje od całego klubu. Następne 40 minut, to zacięta walka z obu. Pomimo wielu dogodnych sutuacji z każdej ze stron wynik nie zmienił się do przerwy. Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla drużyny z Sicienka. Po jednym ze zdecydowanych ataków obrona gości nie wytrzymała i groźna kontra zakończyła się faulem na polu karnym. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego w 54 minucie był sam poszkodowany Leszek Szczygielski, który strzelił kolejną bramkę dla naszej drużyny. Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą Gryfu, po jednej z akcji w 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował nasz były zawodnik Jarosław Brończyk. W tym momencie wynik brzmiał 2:1 dla Gryfu. Nie trzeba było długo czekać  na kolejnego gola. Dwie minuty później w 58 minucie ponownie Jakub Kujawka zdobył bramkę (asysta Paweł Bryl). Od tego momentu goście bardziej zdecydowanie przeprowadzali ataki. Jednak dobra postawa naszej obrony  oraz bramkarza uchroniły nas od utraty gola. Jednocześnie kontry w wykonaniu naszych zawodników mogły podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Brakowało jedynie skuteczności i w efekcie zdobycie kolejnych bramek. Na uwagę zasługuje fakt, że kibice w tym meczu byli przysłowiowym dwunastym zawodnikiem, bowiem przez całe spotkanie pomagali naszej drużynie poprzez kulturalny doping. Dziękujemy.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Kowalski, Tomasz Zaborowski (85' Andrzej Antczak), Miłosz Miękczyński, Wiesław Łukowski, Krzysztof Najdek, Paweł Bryl, Andrzej Grugiel, Marcin Libiszewski (65' Miłosz Szuflita), Piotr Radziński (75' Marcin Hebda), Jakub Kujawka (88' Kamil Szalla). Żółte kartki Gryf: Krzysztof Najdek (56'), Marcin Hebda (83').

W załączniku przedstawiamy aktualną tabelę najlepszych zawodników Gryfu po dwóch meczach (według kibiców). Od dzisiaj można głosować na najlepszych zawodników w meczu Gryf - Tor.